حذف ویروس و باکتری با استفاده از گاز ازن

ازن هوا

ازن ژنراتور هوا

ازن در صنعت کاربردهای متفاوتی دارد. یکی از این کاربردها، کاربرد ازن در تصفیه هوا است.حذف ویروس و باکتری با استفاده از گاز ازن امکان پذیر است.

آلاینده های هوا می تواند گرد و غبار، دود، بخار، مه، mist ، میکروارگانیزم ها و مانند آنها باشد. گرد و غبارها دارای اندازه ای کمتر از 100 نانومتر هستند که از فرآیندهای طبیعی و مصنوعی می توانند مشتق شده باشند. دود از اجسام صلب یا مایع و یا مخلوطی از آن ها تشکیل می شود و غبارها دارای اندازه ای از 0.1-0.3 نانومتر هستند و زاییده احتراق ناقص هستند. بخارات ذراتی هستند که از کندانس شدن بخار ناشی می شوند و دارای اندازه ای کمتر از 1 نانومتر هستند. مه ذرات مایعی بوده که دارای اندازه ای از 2 تا 60 نانومتر هستند و ناشی از کندانس شدن بخار می باشند. بخاز از اسپری و تمیز شدن مایعات حاصل شده و دارای اندازه ای از 60 تا 200 نانومتر هستند. میکروارگانیزم ها شامل ویروس ها دارای اندازه ای از 0.003-0.006 نانومتر و باکتری ها دارای اندازه ای از 0.4-5 نانومتر می باشند.

ذرات کمتر از 0.1 نانومتر بصورت معلق در هوا می مانند. ذرات دارای اندازه ای از 0.1-1 نانومتر دارای سرعت نشست قابل صرفنظر کردنی هستند. ذرات دارای اندازه ای از 1 – 10 دارای سرعت نشست نسبتا بالایی هستند. ذرات دارای اندازه ای بزرگتر از 10 نانومتر دارای سرعت نشست سریعی هستند.

 گاز ازن میتواند با اکسید نمودن کامل باکتری ها ویروس های باعث ضدعفونی شدن محیط گردد و همچنین با واکنش با فلزات سنگین و گازهای مونواکسید کربن و دی اکسید کربن میتواند هوای محیط را تصفیه نماید.

تاثیر ازن روی ویروس

تاثیر ازن روی باکتری

 

گاز ازن بسیار اکسنده است و در تماس با محیط، باکتری ها و یروس ها را از بین می برد.

در گذشته تحقیقاتی  در مورد از بین بردن ویروس ابولا و سارس با استفاده از گاز ازن  انجام شده است. که برای از بین بردن این ویروس ها مفید بود. اما تاکنون در زمینه تاثیر این گاز برای حذف ویروس کرونا تحقیقاتی انجام نشده است، اما از آنجا که کرونا از خانواده سارس است این احتمال قوی است که ازن ویروس کرونا را از بین ببرد.

ازن ژنراتور علاوه بر میکروب زدایی تمامی سطوح، برای گندزدایی لباس های بیمارستانی در رختشورخانه مفید است.

 

دستگاه ازن ژنراتور راهی برای مقابله با ویروس کرونا

کاتالوگ کاربرد ازن ژنراتور جهت گندزدایی محیط

 

از بین بردن ویروس با ازن

ازن ژنراتور

 

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • مهدی بهدادفر
    سپتامبر 2, 2021 1:41 ق.ظ

    سلام سوال داشتم آیا این دستگاه برای ویروس زدایی منازل مفیده یا دستگاه دیگری را معرفی میفرمایید ؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
error: Alert: Content is protected !!