کلرزن 200 لیتری

دستگاه کلرزن به عنوان فرآیند گندزدایی آب و حذف میکروارگانیسم­ های موجود در آب از قبیل باکتری­ها و جلبک­ها مورد استفاده قرار می­ گیرد و در حال حاضر از بین مواد گندزدا، استفاده از کلر برای گندزدایی بدلیل ارزان بودن و قدرت میکروب­ کشی و اثر ابقای نسبتا خوب، متداول­ترین روش در دنیا و از جمله کشور ما می ­باشد. کلر را می­ توان به صورت گاز کلر و کلر مایع استفاده نمود.

کلر به عنوان یک اکسید کننده ی قوی با ترکیبات احیاکننده ی موجود در پساب واکنش می دهد. گفته می شود که این ترکیبات باعث افزایش تقاضای کلر می شوند. این ترکیبات شامل آمونیاک، نیتروژن آلی، ترکیبات مختلف گوگرد و آهن احیاء شده، نیتریت و مواد آلی می شود.

غلظت کلر باقی مانده در آب پس از دفع کلر مورد نیاز در اصطلاح، باقی مانده ی کلر گفته می شود. از این کمیت برای پایش و کنترل فرآیند گندزدایی و نیز پتانسیل رشد بیولوژیکی در خطوط توزیع استفاده می شود. کلر آمین ها، معمولا سرعت تخریب کمتری در مقایسه با کلر داشته و پس از تامین نیاز اولیه ی کلر تشکیل می شوند. ممکن است اشعه ی خورشیدی باعث از بین رفتن کلر آزاد و کلرآمین ها شود.

از این رو شرکت مهندسین پالود صنعت اقدام به طراحی و ساخت دستگاه های کلرزن در انواع و ظرفیت های مختلف نمود. نمونه ای که در اینجا مشاهده می کنید مربوط به یکی از پرفروش ترین محصولات ما یعنی دستگاه کلرزن 200 لیتری با پمپاژ ثابت می باشد.

در ادامه به لیستی از تجهیرات استفاده شده در این محصول(کلرزن 200 لیتری) اشاره می کنیم.

  1. مخزن اختلاط 200 لیتری
  2. پمپ تزریق کلر محصول شرکت ایتالیایی اینجکتا
  3. میکسر (باعث یکنواختی و حل شدن کلر در آب می شود)
  4. تابلو برق
  5. شفت و پروانه از جنس زنگ نزن و مقاوم به کلر
  6. لوله مکش
  7. شیر و اتصالات مسیر رانش و تزریق
  8. شیر تخلیه لجن
  9. قسمت تزریق به لوله آبرسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up