دستگاه آب شیرین کن خانگی

دستگاه آب شیرین کن خانگی
آب شیرین کن خانگی

دستگاه آب شیرین کن خانگی مطابق با تکنولوژی RO ( اسمزمعکوس ) برای محل هایی که آب ورودی دارای مقادیر بیش از حد نرمال جامدات محلول می باشد طراحی شده است. این دستگاه آب شیرین کن خانگی علاوه بر حذف ذرات معلق و گازهای شیمیایی موجود در آب قادر است که  TDS و سختی آب را نیز تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

ویژگی های دستگاه های آب شیرین کن خانگی

 • حذف گل و لای، شن و ماسه و زنگ لوله ها و سایر آلودگی های معلق در آب با دقت 5 میکرون توسط فیلتر الیافی مرحله اول و با دقت 1 میکرون توسط فیلتر الیافی مرحله دوم و حذف ذرات معلق با دقت 0.0001 میکرون توسط ممبران RO
 • حذف کلر و سایر گازهای شیمیایی، مواد آلی محلول در آب، بو و رنگ نامطبوع و بهبود طعم آب توسط فیلتر کربن فعال
 • کاهش مجموع جامدات محلول در آب TDS و تبدیل آب های سنگین و سخت به آب سبک و نرم توسط غشاهای اسمز معکوس
 • جلوگیری از ایجاد رسوب در کتری، قوری، چای ساز و اتوی بخار
 • تبدیل آب های شور به آب شیرین و گوارا توسط غشاهای اسمز معکوس

اجزای اصلی دستگاه ( دستگاه های RO خانگی )

 1. فیلترهای پیش تصفیه

  فیلترهای پیش تصفیه شامل 2 تا 3 فیلتر با وظایف مختلف می باشند و در حقیقت شرایط شیمیایی آب را برای ورود به بخش اصلی واحد آب شیرین کن ( فیلتر ممبران ) آماده سازی می کنند. تعویض و سرویس به موقع این فیلترها باعث افزایش طول عمر واحد اصلی تصفیه آب ( ممبران ) و افزایش کیفیت آب استحصال شده می شود.

 2. فیلتر میکرونی

  جنس این فیلتر از فیبرهای پلی پروپیلن به هم تابیده است و بصورتی که خلل و فرج هایی به شکل منافذ در قسمت بیرونی و مخروط ماتریسی خلل و فرج دار بسیار ریز در داخل تشکیل می شود. در ساخت این فیلترها از هیچ ماده شیمیایی فعال استفاده نمی شود و در نتیجه هیچ گونه ماده فرعی شیمیایی به آب اضافه نمی کند. کدورت آب، لارو و تخم انگل ها، بیشتر باکتری ها، هاگ قارچ ها و کلیه ذرات تا اندازه 5 میکرون توسط این فیلتر جداسازی و حذف می شوند.

 3. فیلتر گرانول کربن

  این فیلتر از ذرات ریز کربن از ابعاد 1 تا 2 میلی متر و بصورت فشرده ساخته می شود و وظیفه حذف کلر و ترکیبات آلی ساده و حلقوی، آفت کش ها، علف کش ها، مواد شیمیایی باقی مانده شوینده ها و کودهای شیمیایی، حذف زنگ آهن، گازهای بد بو را دارد.

 4. فیلتر پودر کربن

  فیلتر پودر کربن، از پودر متراکم کربن اکتیو ساخته شده و حذف کننده کامل رنگ، بو و طعم ناشی از باقیمانده مواد شیمیایی آلاینده و کلیه ترکیبات آلی می باشد.

 5. فیلتر تصفیه آب

  بخش اصلی واحد آب شیرین کن، ممبران یا فیلتر تصفیه آب به روش اسمز معکوس می باشد.
  ممبران قابلیت حذف کلیه باکتری ها، ویروس ها و حذف 99 درصد TDS آب را دارا می باشد. این غشا در مقابل مواد شیمیایی و بیولوژیکی به حد کافی مقاوم بوده و علاوه بر آن تحمل فشار وارده از طرف پمپ آب را دارد. ممبران در محفظه ای بنام پرشروسل از جنس پلاستیک فشرده با مقاومت بالا قرار می گیرد.

 6. تانک ذخیره آب و تنظیم فشار

  شامل یک عدد بوستر پمپ، 2 عدد شیر کنترل فشار و یک عدد تانک ذخیره آب می باشد. تانک علاوه بر ذخیره آب تصفیه شده، کنترل فشار و روشن و خاموش نمودن پمپ با کمک شیرهای کنترل فشار را برعهده دارد.

 7. واحدهای بهبود کیفیت آب ( کپسول حذف بو و طعم )

  شامل انواع کپسول های کربن فشرده، کپسول های حاوی سنگ ریزه و ذرات معدنی، کپسول سرامیکی و انواع متنوعی از مواد می باشد که در دستگاه های مختلف و بنا به ادعای سازندگان، این دسته کپسول ها در بهبود کیفیت آب و افزودن برخی مواد معدنی سهیم می باشند.
  نکته حائز اهمیت آن است که این کپسولها جز فیلترهای تصفیه کننده اصلی محسوب نمی گردند اگرچه به اشتباه فیلتر نامیده می شوند. بطور دقیق آب طی مراحل سه گانه اولیه ( فیلترهای میکرونی، گرانول کربن و کربن اکتیو ) پیش تصفیه شده و تصفیه مهایی و حذف مواد شیمیایی مضر و باقیمانده میکروارگانیزم ها در واحد ممبران انجام می شود.

  آبی که از ممبران خارج می شود از هر لحاظ مطمئن، پاکیزه و تصفیه شده می باشد. جالب توجه آنکه در حال حاضر در واحدهای تولید آب برای مصارف طبی و پزشکی نظیر کارخانجات ساخت سرم ها و داروهای تزریقی و در بیمارستان ها در واحدهای دیالیز خون از دستگاه های تصفیه آب به روش اسمزمعکوس با توجه به مورد اطمینان بودن کیفیت آب محصول استفاده می شود. آب خروجی از ممبران تا وقتی که با عوامل آلوده کننده ای تماس نداشته باشد آب تقریبا استریل و بهداشتی می باشد.

محل مناسب نصب دستگاه 

بهترین محل برای نصب مجموعه آب شیرین کن های خانگی، در کابینت و زیر سینک ظرف شویی در آشپزخانه می باشد. نصب در این محل امکان انتقال آب به دستگاه بدون لوله کشی های اضافی و نتیجتا ایجاد افت فشار، وجود لوله فاضلاب برای تخلیه پساب دستگاه و نصب علمک آب بر روی سینک ظرفشویی در کنار شیر ظرفشویی را فراهم می آورد.

دستگاه باید از هرگونه منبع گرمازا به دور بوده و دمای آب ورودی بیش از 40 درجه سانتیگراد ( برای مدت محدود ) مجاز نمی باشد. پوسته خارجی تانک فلزی یا پلاستیکی می باشد و ظرفیت 4 تا 5 گالن آب تصفیه شده را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

error: Alert: Content is protected !!