کلرزن 500 لیتری اتوماتیک

استفاده از ترکیبات کلر برای گندزدایی فاضلاب یک فناوری به اثبات رسیده و تکامل یافته است. این فناوری جزء اولین فناوری های گندزدایی بوده و امروزه کماکان به عنوان رایج ترین روش گندزدایی محسوب می شود. به همین دلیل مطالعات جامعی توسط کارشناسان مجرب شرکت مهندسین پالود صنعت نیکان در این زمینه انجام گرفته و مباحث مریوط به طراحی ، راهبری و ملزومات قانونی آن به صورت کامل برای ظرفیت های مختلف(کلرزن 200 لیتری، کلرزن 330 لیتری، کلرزن 500 لیتری) بسته به نیاز مشتری انجام شده است.

گندزدایی با کلر شامل یک سری فرآیندهای خیلی پیچیده ای بوده و تحت تاثیر نوع و گستره ی واکنش های مواد واکنش دهنده با کلر، دما، PH، غلظت جامدات معلق و میزان بقای ارگانیسم های هدف قرار می گیرد. به همین دلیل نیز باید به منظور به حداقل رساندن نیاز به گندزدایی اضافی، فرآیندهای بالادست تصفیه خانه به شکل مناسبی طراحی و به طور موثری راهبری شوند.

همه ی گندزداهای کلره عوامل اکسیدکننده ای هستند که یون های کلرید تولید می کنند بنابراین استفاده از این ترکیبات باعث افرایش غلظت های کلرید  و TDS در فاضلاب می شود. ممکن است این مسئله برای تسهیلاتی که در آن ها در ارتباط با سطوح کلرید و یا TDS موجود در پساب نهایی نگرانی وجود دارد، حائز اهمیت باشد.

گاز کلر مقادیر کم تری از کلرید و TDS را در مقایسه با محلول های هیپوکلریت سدیم تولید می کند که حاوی یون های سدیم و کلرید حاصل از فرآیند تولید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up