کلرزن 200 لیتری اتوماتیک

در میان همه ی گندزداهای شیمیایی کلر رایج ترین گندزدای مورد استفاده در سراسر جهان است. اولین مورد استفاده از کلر جهت گندزدایی فاضلاب در ایالات متحده در سال 1914 در آلتونا و میلواکی صورت گرفت.

ترکیبات اصلی کلر که در تاسیسات تصفیه مورد استفاده بوده عبارت است از
  • کلر (Cl2)
  • هیپوکلریت سدیم (NaOCL)
  • هیپوکلریت کلسیم
  • دی اکسید کلر(ClO2)در اغلب شهرهای بزرگ به واسطه ی ملاحظات ایمنی مربوط به جابه جایی و دخیره سازی کلر مایع، استفاده از گاز کلر به هیپوکلریت سدیم تغییر یافته است.

کلر (Cl2) می تواند به صورت گاز یا مایع وجود داشته باشد. گاز کلر به رنگ سبر مایل به زرد و حدود 2/48 برابر سنگین تر از هوا می باشد. کلر مایع مانند کهربای رنگ شده است که 1.44 برابر آب سنگینی دازد. کلر مایع آزاد در دما و فشار استاندارد به سرعت به گاز تبدیل می شود و یک لیتر آن حدود 450 لیتر گاز تولید می کند.

کلر در آب دارای حلالیت نسبی است و بیشترین انحلال آن در حدود 1 درصد در دمای 10 درجه ی سانتیگراد می باشد.

استفاده از ترکیبات کلر برای گندزدایی فاضلاب یک فناوری به اثبات رسیده و تکامل یافته است. این فناوری جزء اولین فناوری های گندزدایی بوده و امروزه کماکان به عنوان رایج ترین روش گندزدایی محسوب می شود. به همین دلیل، مطالعات جامعی در این زمینه انجام گرفته و مباحث مربوط به طراحی، راهبردی و ملزومات قانونی آن تا حدود زیادی مشخص شده است.

گندزدایی با کلر شامل یک سری فرآیندهای خیلی پیچیده ای بوده و تحت تاثیر نوع و گسترده ی واکنش های مواد واکنش دهنده یا کلر، دما، PH، غلظت جامدات معلق و میزان بقای ارگانیسم ها ی هدف قرار می گیرد. به همین دلیل نیز باید به منظور به حداقل رساندن نیاز به گندزدایی اضافی، فرآیندهای بالادست تصفیه خانه به شکل مناسبی طراحی و به طور موثری راهبری شوند.

دستگاه کلرزن اتومات با ظرفیت های مختلف پمپ تزریق در شرکت پالود صنعت قابل ساخت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up