کلرزن بیمارستان

کلرزن بیمارستان

استفاده از کلر ارزانترین روش گندزدایی فاضلاب است. کاربرد کلر گازی ارزانتر و موثرتر از هیپوکلریت کلسیم یا سدیم است. ولی کاربرد کلر گازی امکان آلودگی محیط زیست به ویژه مسمومیت کارگران تصفیه خانه را به همراه دارد. کلر بلافاصله پس از ورود به آب تجزیه شده و اسید هیپوکلروس وین اکسید کلر تولید می کند.

خاصیت گندزدایی اسید هیپوکلروس بیشتر از ین اکسید کلر است. نسبت تبدیل کلر به اسید هیپوکلروس و ین اکسید کلر تابعی است از درجه اسیدی و درجه ی گرمای فاضلاب.

بعلت وجود موادی اکسیدپذیر مانند آهن، منگنز، اسید سولفوریک و مواد آلی در فاضلاب ، نخست قسمتی از کلر صرف اکسیداسیون مواد نامبرده شده، تولید کلرورهای گوناگونی را می کند که تاثیر کشنده ای بر باکتری ها نداشته و به علت ثبات آنها کلر آنها آزاد نیست.

سپس کلر روی ترکیبات ازتی به ویژه آمونیاک تاثیر گذاشته و به تدریج و بسته به درجه ی اسیدی فاضلاب کلرآمین های مختلفی را تولید می کند.

کلرآمین ها می توانند دوباره تبدیل به اسید هیپوکلروس شده و قادرند به کندی بر باکتری ها اثر کرده آنها را نابود سازند. پس از این اگر باز هم کلر به فاضلاب افزوده شود، بخشی از آن به صورت کلر آزاد در فاضلاب باقی مانده که بر آنزیم موجودات زنده اثر کرده، آنها را می کشد.

تصفیه فاضلاب بیمارستانی
تصفیه فاضلاب بهداشتی

برای گندزدایی قطعی و اطمینان از تاثیر کامل کلر بر باکتری های موجود در فاضلاب باید مدت زمان تماس کلر با فاضلاب 15 تا 30 دقیقه انتخاب شود. برخی از استاندارها مقدار کلر لازم را بر مبنای تعداد باکتری های باقی مانده در فاضلاب تعیین می کنند که عملا مدت زمان تماس کلر با فاضلاب را تا نزدیک به دو ساعت افزایش می دهد.

از این نظر در مصرف کلر نتیجه می شود که هرچه فاضلاب خاصیت قلیایی بیشتری داشته و یا مواد اکسیدپذیر آن بیشتر باشد، مقدار کلر لازم برای گندزدایی فاضلاب بیشتر است.

کاربرد کلر بجز گندزدایی، موجب کاهش بوی فاضلاب، کاهش مواد روغنی و درجه ی کدری فاضلاب می شود. همچنین بوی کلر حشرات را از فاضلاب دور می سازد.

کارشناسان بخش فنی شرکت مهندسین پالود صنعت نیکان جهت گندزدایی آب و فاضلاب در بخش بیمارستان، یک نوع پکیج کلرزن بیمارستان آماده کرده اند که قادر است میزان کلر آزاد موجود در آب یا فاضلاب را بصورت آنلاین اندازه گیری کند. و به صورت کاملا هوشمند در صورت کاهش یا افزایش میزان کلر مورد نیاز خاموش و روشن شود.

 

خرید کلرزن بیمارستان, فروش کلرزن بیمارستان, کلر, کلرزن, کلرزن بیمارستان, کلرزنی, کلرزنی بیمارستان, کلریناتور
نوشتهٔ پیشین
مقایسه ی گزینه های مختلف گندزدایی
نوشتهٔ بعدی
مفهوم CT

2 دیدگاه. پیغام بگذارید

  • سلام من زهرا پور رستمی هستم از شهرستان نکا

    میخواستم بدونم هزینه ارسال رو ما باید پرداخت کنیم یا روی قیمت دستگاه لحاظ شده؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up